Świetlica szkolna jest integralną częścią naszego gimnazjum. Realizuje zadania wynikające z założeń wychowawczych i dydaktycznych szkoły. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 7:00 do 15:30 zgodnie z rocznym planem pracy dydaktyczno-wychowawczej. Świetlica jest dużym pomieszczeniem stworzonym do celów edukacyjnych. Sala wyposażona jest w niezbędny sprzęt, urządzenia audiowizualne, gry dydaktyczne oraz materiały do zajęć plastyczno-technicznych. Prace uczniów eksponowane są w świetlicowej galerii. Świetlica bierze udział w życiu szkoły. Ponadto przez cały rok organizowane są zajęcia wynikające z aktualnych potrzeb uczniów.

W ramach pracy świetlicy realizowane są następujące zadania:

• właściwa organizacja czasu przed i po lekcjach
  • rozwijanie samodzielności, samorządności i społecznej aktywności uczniów,
  • organizowanie zajęć mających na celu ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży
  • stworzenie odpowiednich warunków do nauki i wypoczynku
  • organizowanie nauki zespołowej
  • propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu
  • współpraca z domem rodzinnym uczniów
  • opieka podczas przerw obiadowych

Świetlica stwarza uczniom naszego gimnazjum możliwość pomocy w nauce i odrabianiu lekcji. Działa w niej Klub Opieki Pozalekcyjnej.
Celem Klubu jest:

• udzielanie uczniom pomocy w nauce,
  • nadrabianie zaległości szkolnych
  • wskazywanie możliwości sposobów uczenia się
  • organizowanie grup pomocy koleżeńskiej
  • wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej
  • kształtowanie atmosfery dobrej pracy, życzliwości i koleżeństwa
Każdy kto potrzebuje takiej pomocy może z tej formy zajęć skorzystać. Wszystkich uczniów zapraszamy do współpracy codziennie w godzinach popołudniowych od 1300 do 1500.

Zapraszamy do korzystania z domowych obiadów w stołówce szkolnej.
Cena obiadu dla ucznia wynosi 3 zł.
Obiady wydawane sš w godz.:
1035 - klasy pierwsze i drugie
1140 - klasy trzecie