Biblioteka szkolna jest pracownią, służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno - wychowawczych szkoły, doskonaleniu pracy nauczycieli, popularyzacji kultury czytelniczej wśród uczniów.

Zajmuje powierzchnię około 60 m2. Księgozbiór liczy 4185 woluminów z czego 1/3 stanowi księgozbiór podręczny. Składa się z dwóch pomieszczeń - wypożyczalni i czytelni. Z biblioteki mogą korzystać: uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły na zasadach określonych w regulaminie biblioteki szkolnej.

Biblioteka:

• gromadzi i opracowuje zbiory,
  • umożliwia korzystanie ze zbiorów w czytelni i wypożyczanie, książek poza bibliotekę,
  • prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej.
Rodzaje zbiorów gromadzonych w bibliotece:
  • wydawnictwa informacji bezpośredniej - encyklopedie, leksykony, słowniki językowe i rzeczowe, przewodniki,
  • lektury podstawowe i uzupełniające,
  • literatura popularnonaukowa,
  • literatura piękna,
  • wydawnictwa albumowe z dziedziny sztuki i krajoznawstwa,
  • wydawnictwa o tematyce regionalnej,
  • wydawnictwa z dziedziny pedagogiki, psychologii, dydaktyki stanowiące pomoc w pracy dydaktyczno - wychowawczej nauczycieli.
Biblioteka organizuje:
  • kiermasze podręczników dla uczniów,
  • kiermasze książek metodycznych dla nauczycieli,
  • wystawy nowości: "BIBLIOTEKA POLECA", "KSIĄŻKA MIESIĄCA",
  • wystawy książek poświęcone twórczości różnych pisarzy,
  • konkursy czytelnicze.

Współpracuje ze szkolnymi kołami zainteresowań, prowadzi własne Koło Przyjaciół Biblioteki.

"Dzięki książkom obcuje z nami elita intelektualna świata."
    M.Wańkowicz

Opracowanie: