Finałowa gala konkursu filmowego "Co znaczy być patriotą"

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły Agata Białousz, Inez Chmura, Jakub Pawlak, Tomasz Nagórny, Paulina Walas z klasy II g gimnazjum znaleźli się wśród reprezentantów szkół zaproszonych na uroczystą galę finałową konkursu filmowego "Co to znaczy być patriotą".
Celem konkursu było min. wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych. Organizatorem konkursu był Wojewoda Świętokrzyski. W skład Kapituły konkursu weszli przedstawiciele: Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Eksperci z dziedziny mediów i sztuki.
W ocenie organizatora konkursu uczniowie zaprezentowali najwyższy poziom, a ukazane przez nich prace mogą być wzorem dla młodzieży i dowodem na to, jak ważnym elementem w życiu każdego Polaka są wartości patriotyczne. Nasi gimnazjaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody upominkowe. Opiekunami młodzieży biorącej udział w konkursie były: Ewa Szeloch i Joanna Olkiewicz.